Günaydın Şekerim - Medical Park Diyabet Kliniği - Diyabet tedavisi, diabet, şeker hastalığı, şeker hastası, günaydın şekerim, gestasyonel diyabet, GDM, insülin, diyabet tip 1, diyabet tip 2, glisemik, glukoz

Diyabet tedavisinin amacı vücuttaki kan şekeri seviyesini normal sınırlar içinde tutarak komplikasyon gelişmesini önlemektir. Diyabetin Tip 1 ya da Tip 2 olmasına göre şekillenen diyabet tedavisi insülin, ilaç ya da ilaç + insülin şeklinde farklılık göstermektedir. Doğru tedavi programı, uzman doktor tarafından şekillendirilmelidir.

Düzenli olarak doktor takibinde olmak diyabet hastaları için diyabetin iyi yönetilmesi ve kontrol altında tutulması bakımından çok önemlidir. Medikal Takip Merkezi sistemimiz aracılığıyla diyabetli hastalarımız takip programımıza dahil ediliyor, rutin takipleri yapılarak tetkik veya muayene zamanları kendilerine hatırlatılıyor.

Kan şekerini oluşturan asıl kaynak besinlerdir. Bu nedenle diyabet kontrolünün en önemli parçalarından biri olan doğru beslenme programı, diyabetli kişinin yaşına, fiziksel aktivite durumuna, beslenme alışkanlıklarına ve tedavisine göre uzman doktor ve diyetisyen işbirliği içinde, kişiye özel hazırlanmalıdır.

Diyabet kontrolü için verilmesi gereken kilo uygun egzersiz programı desteğiyle verilebilir. Düzenli egzersiz yapmak kalorileri yakmanın yanı sıra genellikle kan şekeri ve kolesterolü düşürmeye, tansiyon ve stresi kontrol altına almaya yardımcı olur. Egzersiz programı mutlaka tedaviye ve beslenme programına uygun olarak oluşturulmalıdır.